تحقق وعده رئیس جمهور به مردم شهرک رهبری/ 2 مدرسه طی 3 ماه ساخته شد

خبرگزاری فارس :

 

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: انگار همین دیروز بود که مردم خونگرم و مهربان شهرستان بازفت میزبان آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بودند؛ درست  ۱۹ خرداد امسال(۱۴۰۱) بود که رئیس جمهور در همان بدو سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از فرودگاه شهرکرد، به‌وسیله بالگرد راهی منطقه محروم بازفت در شهرستان کوهرنگ شد.

آن روز تقریبا تمام اهالی منطقه به دیدار رئیس‌جمهور آمدند و درد دل کردند؛ یکی از خواسته‌های مردم، احداث مدرسه دوره متوسطه بود؛ این منطقه، مدرسه ابتدایی داشت اما مدرسه متوسطه نداشت و بچه‌های روستا برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه ناگزیر به تحصیل در مدرسه شبانه‌روزی یا طی مسیر طولانی به شهر بودند. 

رئیس‌جمهور، این درخواست مردم را برای پیگیری به وزیر آموزش و پرورش سپرد و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مأمور به اجرا شد؛ کامران رهی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان چهارمحال و بختیاری در این خصوص می‌گوید: وقتی رئیس‌جمهور به این منطقه آمد، یکی از مشکلات مطرح شده از سوی مردم، وضعیت نامناسب مدرسه روستا بود و همچنین از رئیس‌جمهور درخواست کردند که مدرسه راهنمایی برای فرزندان‌شان احداث شود.

وی ادامه داد: در پی دستور رئیس‌جمهور، ما دو، سه روز بعد در منطقه حضور پیدا کردیم؛ اهالی هزار متر زمین در اختیارمان قرار دادند و احداث 2 مدرسه دخترانه و پسرانه را آغاز کردیم

** روایت شهرک رهبری

۳۰ سال پیش یعنی مهر ماه سال ۱۳۷۱، عشایر روستای لبد میزبان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند؛ رهبر انقلاب اسلامی پس از ورود به این روستا در چند سرپناه بنا شده از سنگ و چوب حضور یافتند و از نزدیک با مشکلات و نیازهای روستاییان آشنا شدند و دستورات لازم را برای حل مشکلات آنان صادر کردند.

مقام معظم رهبری با اعلام تصمیم مسؤولان اجرایی جهت احداث جاده، مدرسه، حمام و تأمین نیازهای بهداشتی روستای لبد بازفت بر لزوم توجه جدی روستاییان به امر سوادآموزی تأکید کردند و آنان را به همکاری، همراهی و حمایت از مسؤولین اجرایی فرا خواندند. بعد از حضور رهبر معظم انقلاب، در این منطقه، شهرکی بنا شد که مردم منطقه به یمن حضور رهبر معظم انقلاب، آن را شهرک رهبری نامیدند.

** تحقق وعده رئیس جمهور در کمتر از ۳ ماه

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و در ارتباط تصویری یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با روستای لبد سفلای منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ، همان مدرسه‌ای که قرار شده بود احداث شود، با حضور مسؤولان استانی و محلی افتتاح شد.

به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان چهارمحال و بختیاری، طی کمتر از سه ماه با استفاده از روش‌های نوین ساخت و به‌ کار یری سازه‌های فولادی (LSF) این دو مدرسه سه کلاسه در روستای لبدسفلی با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ساخته شدند. همچنین مدرسه ابتدایی روستای لبد سفلی نیز با انجام عملیات تعمیرات و بهسازی آماده پذیرای دانش‌آموزان است.

وزیر آموزش و پرورش در آیین بهره‌برداری از این مدارس گفت: از همه عواملی که کمک کردند، طی مدت کوتاهی این دو فضای آموزشی با بهترین کیفیت و مطابق استانداردها ساخته و آماده شوند تشکر می‌کنم و امیدوارم دانش آموزان در پرتو توفیقات الهی مراتب علم آموزی را طی کنند و آینده درخشانی در انتظار آنها باشد.

وی با بیان اینکه نوسازی مدارس فعل خواستن را به توانستن تبدیل کرد، افزود: ساخت دو مدرسه در این مناطق کوهستانی و صعب‌العبور طی مدت کمتر از سه ماه در حوزه کارهای عمرانی بی نظیر است.

نوری در ادامه گفت: به عنوان نماینده دولت از همه کسانی که در فراهم آوردن زیرساخت‌های راه سازی، آب و برق به مردم این روستا خدمت رسانی کردند قدردانی میکنم و امیدوارم این روند در محرومیت زدایی استمرار یابد.

پایان پیام/