پیشکسوت دوچرخه‌سواری: مربی برتر اتحادیه جهانی شدم/ مسوولان استان توجهی به این رشته ندارند

خبرگزاری ایرنا :

جواد حفظی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با دعوت اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری در کمپ جهانی کره حضور یافتم. این کمپ هر ساله به میزبانی این کشور برگزار می‌شود که مربیانی از سراسر جهان در آن حضور یافته و سطح دانش فنی خود را ارتقا می‌دهند.

وی ادامه داد: در این دوره‌ به صورت تئوری و عملی آخرین یافته‌های رشته دوچرخه‌سواری مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد و در انتها نیز از شرکت‌کنندگان آزمونی به عمل می‌آید تا سطح دانش افراد بررسی شود. در این دوره ۲۱ روزه من به عنوان نماینده ایران حضور داشتم و موفق شدم تمامی مراحل را با شرایط مناسب سپری کرده و نمرات مورد نظر را کسب کنم و در انتها نیز به عنوان فرد منتخب معرفی شوم اما متاسفانه در سطح استان توجهی به این مساله نشده و نمی‌دانم مشکل کار کجاست که این موفقیت‌ها دیده نمی‌شود. 

این رکاب‌زن کشورمان با تاکید بر اینکه عشق و علاقه به دوچرخه‌سواری باعث شده تمامی سختی‌ها را به جان خریده و ناملایمتی‌ها را تحمل کند، تاکید کرد: زمانی که موفق به کسب مدرک درجه یک مربیگری اتحادیه جهانی دوچرخه سواری شدم تصورم این بود که می‌توانم بیش از گذشته به قهرمانان و ورزشکاران استان یزد خدمت کنم اما متاسفانه مدت‌هاست مسئولان استانی توجهی به رشته دوچرخه‌سواری ندارند و مهم نیست سرمایه‌های این رشته کجا و چطور هزینه می‌شود. 

حفظی با اشاره به اینکه برای قهرمان پروری نیازمند حمایت و برنامه‌ریزی هستیم، گفت: از مسئولان استان یزد می‌خواهم به این مساله توجه ویژه داشته باشند چراکه این استان ظرفیت خوبی برای موفقیت و قهرمان‌پروری دارد و نباید با بی‌تدبیری فرصت‌های پیش رو را از دست داد.