۶ مدال رنگارنگ نمایندگان ایران در لیگ‌جهانی کاراته ترکیه

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا،‌ در ادامه رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان سری آ امروز (یکشنبه) نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند که موفق به کسب ۲ نشان طلا،‌ یک مدال نقره و سه گردن‌آویز برنز شدند.  

در یکی از این دیدارها محمود نعمتی با ۷ پیروزی مقتدرانه صاحب مدال طلا وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم شد. وی در فینال با نتیجه یک بر صفر فاروک ارسلان از ترکیه را شکست داد تا بر سکوی اول این دوره از رقابت‌ها تکیه بزند.

مهدی خدابخشی دیگر نماینده ایران نیز با ۷ پیروزی صاحب مدال طلای وزن منهای ۸۴ کیلوگرم شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه ۳ بر صفر حسن ارسلان از ترکیه را شکست داد تا مدال طلا را از آن خود کند.

علی مسکینی با شش پیروزی و یک شکست مدال نقره وزن منهای ۶۰ کیلوگرم را از آن خود کرد. وی در دیدار نهایی با فاروک ارسلان از ترکیه صفر صفر شد و با رای داوران، حریف ترکیه‌ای برنده و مسکینی نقره گرفت.

محمدرضا گیلان‌پور با ۶ پیروزی و یک شکست صاحب مدال برنز شد. او در دور پنجم ۵ یک مغلوب حسن ارسلان از ترکیه شد اما با راهیابی ارسلان به فینال، نماینده کشورمان به جدول بازنده‌ها (رپه شارژ) رفت. نماینده وزن منهای ۸۴ کیلوگرم کشورمان در ادامه با نتیجه ۲ صفر ولادمیر برزانکیسد از صربستان را پشت سر گذاشت و در مسابقه رده‌بندی نیز با همین نتیجه کلووری از فنلاند را شکست داد و صاحب مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان سری آ کوجالی ۲۰۲۲ شد.

مرتضی نعمتی نیز در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم با ۵ پیروزی و یک شکست صاحب مدال برنز شد. او با نتیجه ۴ بر صفر چانگ شین از چین تایپه را شکست داد و به مدال برنز دست یافت. 

صبح امروز نیز مهسا افسانه مدال برنز کاتا انفرادی بانوان را برای ایران به ارمغان آورده بود. سومین مرحله از مسابقات لیگ‌جهانی کاراته وان سری آ در سال ۲۰۲۲ از یک مهر به میزبانی کوجالی ترکیه آغاز و امروز به کار خود پایان خواهد داد.